• Čeština
  • English
  • Deutsch

Matúš Zajac

Výstavy v G4 a další výstavy: 
Homeless People

Matúš Zajac (1971):


Studium: FAMU Praha a VŠVU Bratislava (2003) - dokumentární fotografie v ateliéru docenta Ľubo Stacha


Autor vědomě propojuje dokument s výtvarnými prvky. Dlouholeté soubory Podoby víry, Imigranti, Konfrontace míst - Asie a Portréty. Spolupracuje s vydavatelstvími a časopisy. Od roku 2003 fotografem NR SR a od vzniku SR obrazového týdeníku .týždeň /2005/ je jeho kmenovým fotografem.


Od roku 2007 přednáší fotografii na různých workshopech a školách, spolupracuje jako lektor dokumentární fotografie s Domem Fotografie v Bratislavě. Od roku 2009 je pedagogem žurnalistické fotografie na katedře žurnalistiky Katolické univerzity v Ružomberku a od roku 2011 také na katedře žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.


 


Soutěže a nominace: Nominace v kategorii nejlepší novinářská fotografie za rok 2007 a 2010. Autorovi fotografie uveřejněné v časopise .týždeň byly oceněné v obrazové editace


1. a 3. místo v soutěži The best of Photojournalizm 2011 za fotografie z časopisu .týžděň


V roce 2011 vydal svou první autorskou knihu Podoby víry. Pravidělně vystavuje svou volnou tvorbu (Slovensko, Itálie, německo, Česká republika, Francie, Holandsko. Belgie, Luxembursko, Polsko atd.).


Je zakládajícím členem fotografické skupiny „Rovnými nohami” a Sdružení Phos


Žije a pracuje v Bratislavě.


www.phosphotos.sk


www.zajacphoto.com