• Čeština
  • English
  • Deutsch

ART CENTRUM GALERIE 4

Art Centrum Galerie 4
Art Centrum Galerie 4
Trvání: 
4. 12. 2015 - 11. 3. 2016

Nové Art Centrum ve Špýcharu bylo slavnostně otevřeno 4. prosince 2015.

Otevřel se tak poprvé pro veřejnost nově přebudovaný prostor barokního špýcharu na Františkánském náměstí 30/1 v Chebu.

Od 5. prosince 2015 do konce února 2016 mohou návštěvníci shlédnout výstavu ART CENTRUM Galerie 4. Je průřezem historií fotografie. Díky tomu návštěvníci mohou vidět, jak se v průběhu let proměňoval tvůrčí přístup a pohled fotografů. Na žádném jiném místě u nás zájemci o fotografii neuvidí tolik velkých jmen pohromadě. Ve dvou podlažích bude k vidění výstava fotografií stovky nejvýznamnějších autorů, kteří v Galerii 4 za posledních třicet let vystavovali. Půjde o fotografy z celkem osmi zemí světa. Výstava zaujme žánrovou pestrostí a časovým rozpětím. Vedle sociálního dokumentu, portrétů a krajin nabízí i reportážní snímky, zátiší nebo akty. Budou zde vystavena díla slavných jmen, jako je František Drtikol, Josef Sudek či Jindřich Štýrský i současní autoři, včetně současné „slovenské vlny”.  Nejstarší záběry pocházejí z let minulého století, nejnovější vznikly v letošním roce.

V prvním patře je připravena dlouhodobější expozice Historie fotografických ateliéru Chebu na přelomu 19. a 20. století.

Projekt přestavby Art Centrum Galerie 4 byl financován z prostředků Karlovarského kraje.

Slavnostní otevření se konalo pod záštitou Ministra kultury ČR Mgr. Daniela Hermana, Ministerstva kultury ČR zastoupeném Ing. Vlastislavem Ourodou, Ph.D. a hejtmanem Karlovarského kraje JUDr. Martinem Havlem.

Slavnostní otevření,výstavu a publikaci spolufinancovali Karlovarský kraj, Město Cheb, Nadace Český les. Celoroční výstavní program podpořil Státní fond kultury České republiky.

Součástí zahájení byl kulturní program a křest publikace k 30ti letům činnosti Galerie 4 a k první výstavě v jejím novém sídle v ART CENTRU GALERIE 4 na Františkánském náměstí 30/1.