• Čeština
  • English
  • Deutsch

KontAKTfoto 2015

KAF 2015 - Zlata Beláková
Trvání: 
1. 7. 2016 - 30. 7. 2016

Výstava výsledků 20. ročníku fotografického workshopu portrétu a aktu s mezinárodní účastí pod vedením španělské fotografky Sandry Torralba.

   KontAKTfoto pořádala Galerie 4 již po dvacáté. Fotografický workshop portrétu a aktu vznikl v roce 1996 a nahradil tak mezinárodní projekt pro mladé fotografy s názvem Fotodiagonála.

   Účastníky KontAKTfota jsou profesionální fotografové, posluchači uměleckých škol i vyspělí amatéři. Po dobu workshopu tvoří pod vedením zkušeného lektora, se kterým mohou konzultovat výsledky svých prací v průběhu focení. Během čtyř dnů fotografují střídavě, podle rozpisů, s modely a modelkami, které zajišťuje organizátor. V úvodu workshopu probíhají prezentace prací účastníků a seminář s prezentací činnosti a práce lektora. Následujícího roku probíhá výstava výsledků workshopu, přičemž kurátorem výstavy je lektor daného ročníku. Výstavní soubor vybírá po konzultacích s autorem z několika set snímků. V předchozích ročnících byli lektory workshopu např. Roman Sejkot, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Thomas Brenner, Pavel Mára, Sára Saudková, Gabina Fárová, Tono Stano, Robert Vano či Tereza z Davle.

   20. ročník KontAKTfota se konal v Doubravě u Aše v termínu od 4. do 7. července 2015 a měl podmínky jak pro ateliérové focení v interiéru, tak v exteriérech v prostředí Doubravy u Aše. Vznikly tak převážně digitální fotografie snímané za denního světla. Byly použity i úpravy, které nabízí speciální počítačové programy, většina však zůstala zcela bez úprav. Lektorkou workshopu byla španělská fotografka Sandra Torralba.

 

Sandra Torralba

Sandra Torralba je absolventkou několika humanitně zaměřených oborů vysokoškolského studia.  Věnovala se oborům: sociální práce, sexuální terapie a partnerské poradenství, humanitní poradenství, terapeutické poradenství a psychologii. Dále vystudovala fotografii na EFTI - škole fotografie a grafických technologií.

,,Sandra se ve svých fotografických sněních zabývá významnými aspekty, pramenícími z rozsáhlé emoční oblasti i temných míst. Její sny jsou perverznější a kráčí složitějšími a důležitějšími cestami a vedou k svůdnějším fotografiím, které doslova unesou mysl diváka.”

Ciuco Gutiérrez

www.sandratorralba.com