• Čeština
  • English
  • Deutsch

Nové tváře

Rudolf Skopec
Adéla Vosičková
Jakub Kučera
Jakub Benda
Trvání: 
6. 3. 2009 - 30. 3. 2009
Autoři: 
Adéla Vosičková
Autoři: 
Jakub Benda
Autoři: 
Jakub Kučera
Autoři: 
Rudolf Skopec

Fotografie posluchačů Střední průmyslové školy grafické v Praze.

Rudolf Skopec (1989) preferuje individuální témata a sebe-reflexi, řadí sebe do scénické fotografie. Fotografie pro něj znamenají prostor pro sugestivní záznam abstraktních myšlenek and pro přemýšlení a nejlepší medium pro manipulaci s vlastním světem. Účastník 12. mezinárodního workshopu portrétu a aktu KontAKTfoto ve Františkových Lázních v roce 2007.

Adéla Vosičková (1985) - ve fotografii intuitivně nalézá témata, která jsou jí osudově blízká skrz osobní zkušenost - jedná-li se o “Jáchymovský dokument” (který se zaměřuje na obraz, nikoliv na patos) nebo humANimal kolekci, která je odkazem k agresi, která oslovuje jak fotografii, tak i individuální osobu. “Somewhat cloudy” nastiňuje úzkou hranici mezi intuicí a následným překvapením.

Kreativní mozaika Jakuba Kučery (1989) se skládá z dokumentární fotografie z ulice, z denního života a ze scénické fotografie. Dokument jej vede k zachycování neopakovatelných momentů a vizuální atraktivity. Nikdy nekončící postupy a ohromné spektrum témat jej navádí k inscenované tvorbě.

Jakub Benda (1990) se pokouší odrážet dopad lidské existence na prostředí - nejen na přírodu, ale také na města, společnosti a mezi-lidské vstahy. Preferuje venkovní fotografii (kde se zaměřuje na reportáž portrétu, městskou krajinu a nalézaná zátiší). Zkouší znovu-objevit scény, které vidíme tak často, že si neuvědomujeme jejich poetiku. Fotí na černo-bílém cine-filmu.